Zalakaros termálne kúpalisko

Najkrajšie časti balatonskej oblasti vytvorili vulkanické sily

Najkrajšie časti balatonskej oblasti vytvorili vulkanické sily, ktorých vplyv je v zmiernenej podobe cítiť aj po 2,5 miliónoch rokov po vyhasnutí vulkánov. V okolí jazera vyvierajú desiatky prameňov s obsahom síry a kysličníka uhličitého, ktoré pre ich liečivé účinky ľudia vyhľadávali po stáročia. Najznámejší z nich je prameň pri úpätí pohoria Keszthely, ktorý dodáva sírnatú, jemne rádioaktívnu vodu aj do jazera Hévíz.

Ponuka ubytovania www.balaton.sk

 Najväčšie prírodné jazero s liečivou termálnou vodou na svete je obkolesené 50 ha lesom, ktorý zaručuje nezvyčajnú, jedinečnú mikroklímu. Teplota jazera Hévíz zmiešaním studených a teplých prameňov vyvierajúcich z hĺbky zeme dosahuje v lete 33 – 35 °C a v zime 26 – 28 °C, v závislosti od počasia. Teplota vody klesne pod 22 °C len vtedy, keď teplota vzduchu klesne na – 20°C.

Bazény: 2 sedacie bazény, 2 bazény pre gymnastiku, bazény s liečivou vodou
Odporúčania: problémy pohybového ústrojenstva, reumatické a chronické gynekologické problémy

Fyzioterapeutické služby: masáž, podvodná masáž prúdom vody, elektroliečba, bahenné zábaly, zdravotný telocvik, vodné trakcie.

Vplyv liečebných procedúr v Hévíz je komplexný, pretože dôležitú úlohu tu zohráva teplota vody a jej chemické zloženie, bahno, vzduch, rádioaktívne žiarenie a podnebie. Voda je vodíkovo-karbonátová, sírová, jemne rádioaktívna a obsahuje vápnik a horčík.

 

 Ponuka ubytovania


 www.bad-zalakaros.hu

 


View Larger Map