Termálne kúpalisko Bükfürdő

Liečivé kúpele

- obdobne ako iné kúpele západného Maďarska - datujú svoj vznik začiatkom 1920 roku, keď začínali výskumné vrty na ropu a v 50.-ich rokoch vytriskol zo hĺbky zeme prúd vysokotlakovej vody a tak vznikli kúpele. V roku 1962 otvorili prvý bazén - kúpalisko, ktorý dodnes funguje. Termálna voda Bük je od roku 1965 kvalifikovaná ako liečivá.

 

Dnes sú termálne kúpele druhé najväčšie v krajine, pre každú generáciu slúži k dokonalému odpočinku. Na 13 hektároch sa nachádzajú kúpele ako liečivý komplex s 27 bazénmi. Kryté kúpele a kúpalisko s liečivou termálnou a pitnou vodou majú vodnú hladinu viac než 5 tisíc m2 a po celý rok očakávajú návštevníkov na regenerácie a liečenia. (11 krytých bazénov, 12 otvorených bazénov a 4 bazény s tieniacou strechou, do polovice prekrytou.)

Kúpele sa stali za niekoľko rokov pojmom  v kruhu pacientov s rozličnými chorobami pohybového ústrojenstva. Termálna voda špeciálneho zloženia, prekrásne prostredie a kvalifikovaní lekári zabezpečujú návštevníkom ideálne podmienky k liečbe a rekreácii. 

Kúpele ponúkajú pre každú vekovú kategóriu bohatý program. Pre najmenších špeciálne len pre nich vytvorené bazény, kde sa môžu bezpečne špliechať. Po kúpaní sa môžu hrať v detskom parku. Pre väčších je lákadlom obrovský tobogan. Pre návštevníkov, ktorí obľubujú aktívny oddych je tu sauna, plážový volejbal, plážová hádzaná, minifutbal, kurty badmintonu a nohejbalu, organizované športové a zdravotné programy. Od jari do jesene slúžia k aktívnemu odpočinku aj veselé súťaže a animačné programy.

  

9740 Bükfürdő, Termál krt. 2.
Telefon: 06-94/558-080 | Fax: 06-94/358-023
www.bukfurdo.hu