Egerszalók - Liečivé kúpele a wellness

Salt Hill Thermal Spa ****

 

Jedinečný termálny prameň v Egerszalóku, ktorý je treťou najnavštevovanejšou turistickou destináciou v krajine, sa nachádza 6 km od Egeru a 120 km od Budapešti. Z vidieckych liečebných miest Egerszalók leží najbližšie k hlavnému mestu, kúpele sú ľahko dostupné od Egeru aj od Budapešti. Tí, ktorí prichádzajú z hlavného mesta autom po diaľnici M3 sa dostanú do Egerszalóku za 1,5 hodiny.

Ponuka ubytovania

V obci sa nachádzajú dve termálne studne. V roku 1961 sa uskutočnili vrty s cieľom hľadania ropy a zemného plynu, ale namiesto hľadaných nerastov našli termálnu vodu.
Hĺbka prvej studne je 357 m a poskytuje silne plynovú a slanú 65-68 ºC termálnu krasovú vodu s vylučovaním soli. Túto studňu v roku 1987 ďalším vrtom obnovili a takto vznikla ďalšia 426m hlboká termálna studňa. Výdatnosť studne DE 42/A je 2200 m3/deň, ktorá bude zásobovať nové zariadenie, a studňa s označením DE 42 poskytuje denne 290 m3 a zabezpečí zväčšovanie soľného kopca.

Vodu z prameňa v roku 1992 Ministerstvo zdravotníctva kvalifikovalo ako liečivú vodu. Voda je úspešne používaná mimo iných aj na liečenie nasledovných chorôb: kĺbové ochorenia, ochorenia chrbtice, choroby kostí, svalov a šliach, choroby nervového systému, zmeny pohybového ústrojenstva, kožné a tkanivové choroby, zvýšenie kapacity pľúc.

Aj wellnes a fitnes časti kúpeľov majú významnú úlohu, nakoľko popri liečení sa kladie dôraz aj na zachovanie zdravia. Zastavaná plocha kúpeľov je 10 844 m2, a vodná plocha 1900 m2. Kapacita v zimnej prevádzke je 923 osôb, v letnej prevádzke 1682 osôb. Je vybudovaných 17 vonkajších a 7 vnútorných bazénov s nasledujúcimi funkciami: vodný svet, sedacie bazény s termálnou vodou, detské bazény a čľapkanice, bazén pre rehabilitačné cvičenia, liečebný bazén pre uvoľnenie chrbtice, bazén s perličkovým kúpeľom, bazény, bazén s ozvenou, voňavý bazén, bazény Kneipp.
Kúpalisko: Na jeho území sa nachádzajú liečebné bazény, detské bazény a bazén s umelými vlnami, s vodnou plochou spolu 1000 m2. Ku kúpalisku patrí aj budova služieb, kde je umiestnená samoobslužná reštaurácia, piváreň, bowling, biliard, ďalej internetová kaviareň, minimarket, pošta, cestovná a informačná kancelária a práčovňa. V blízkosti centra sú vybudované tenisové ihriská.

V decembri 2009 bude odovzdaný päť hviezdičkový hotel  postavený priamo v susedstve Liečebných kúpeľov a Wellness patriaci do hotelového reťazca Best Western.

V 206 klimatizovaných izbách bude k dispozícii kúpeľňa, káblová televízia, sušič vlasov, varič na kávu a čaj, minibar, možnosť pripojenia sa na Internet, trezor.

Ku všetkým izbám patrí balkón alebo terasa. Podľa potreby vieme zabezpečiť izby pre nefajčiarov, alebo pre telesne postihnutých.

V hotely sú reštaurácie, kaviareň a oddeliteľná konferenčná sála vhodná pre 300 ľudí.
Hotel je v priamom spojení s Liečebnými kúpeľmi a Wellness , pre našich hostí ponúkame mnohostranné liečebné ošetrenia a wellness služby.
V okolí kúpeľov a hotela budú vytvorené zelené plochy v štýle parku, umelé jazero, chodníky pre chodcov a cyklistov, resp. miesta vhodné na piknik a rodinné výlety.

Otváracia doba:

 

Piatok – Sobota: 19:00-03:00

Nájdete nás na adrese:

Ul. Forrás 2., Egerszalók PSČ 3394

Vstupné na deň

vstupné  2 dosp.+1 dieťa do 14 rokov 9400 HUF(cca. 33 €)

Parkovací lístok: 250Ft

 

 

www.egerszalokfurdo.hu          

 


View Egerszalók in a larger map