Salt Hill Thermal Spa ****

 

Jedinečný termálny prameň v Egerszalóku, ktorý je treťou najnavštevovanejšou turistickou destináciou v krajine, sa nachádza 6 km od Egeru a 120 km od Budapešti. Z vidieckych liečebných miest Egerszalók leží najbližšie k hlavnému mestu, kúpele sú ľahko dostupné od Egeru aj od Budapešti. Tí, ktorí prichádzajú z hlavného mesta autom po diaľnici M3 sa dostanú do Egerszalóku za 1,5 hodiny.

Ponuka ubytovania
Liečivé kúpele

- obdobne ako iné kúpele západného Maďarska - datujú svoj vznik začiatkom 1920 roku, keď začínali výskumné vrty na ropu a v 50.-ich rokoch vytriskol zo hĺbky zeme prúd vysokotlakovej vody a tak vznikli kúpele. V roku 1962 otvorili prvý bazén - kúpalisko, ktorý dodnes funguje. Termálna voda Bük je od roku 1965 kvalifikovaná ako liečivá.

 

"Najväčší kúpeľný komplex v Európe, nový krytý aquapark"

Kúpalisko, ktoré sa rozprestiera v 30 hektárovom parku je otvorený od 1. mája do 30. septembra. Má 13 bazénov, ktoré sú veľmi obľúbené u návštevníkov každej vekovej skupiny.

 Svoje brány otvorila najnovšia senzácia, Aqua-Palace kryté zážitkové kúpele!

Ponuka ubytovania

V centre regiónu

severovýchodného Maďarska, v rekreačnej oblasti mesta Miskolc sa nachádzajú jaskynné kúpele. Miskolc-Tapolca je obklopená 1150 hektárovým dubovým, brezovým a borovým lesom.
Kúpele sú známe svojimi terapeutickými účinkami už od 16. storočia.

 

Ponuka ubytovania

Aquarena je jedným z najatraktívnejších aquaparkov Maďarska. Všetkým vekovým kategóriám umožňuje aktívny odpočinok. Rozloha parku je 11,5 ha a nachádza sa v krásnom prostredí 18 km vzdialenom od centra Budapešti. Okrem 26 kĺzačiek je jednou z hlavných atrakcií parku 300 m dlhá rieka, Lassú Folyó, tečúca okolo ostrova. Tajomnými svetlami Modrej Jaskyne (Kék Barlang) pripomína prírodný útvar Ostrova Capri.

Vodný svet

Aquaworld sa nachádza v severnej časti Budapešti, priamo pri dialnici M0 a moste Megyeri-híd. Je to najväčší krytý vodný komplex v Strednej Európe, ktorý má kapacitu 1800 návštevníkov. Počas celého roka poskytuje neopakovateľný zážitok všetkým vekovým kategóriám.

 

Ponuka ubytovania

Aquaticum Debrecen

V hale, ktorú kryje kupola, sú k dispozícii 4 bazény s termálnou vodou, striedavé kúpele, a parné boxy. Kúpalisko čaká návštevníkov s ôsmimi bazénmi: dva liečivé bazény,  bazén s vlnobitím, detský a plavecký bazén s napätou hladinou. Komplex krytých zážitkových kúpeľov - ktoré svojho druhu sú jedinečné v celej krajine – ponúkajú nasledovné služby: bazény s vlnobitím, na plávanie a na hry, perličkový kúpeľ, masážny vodný lúč, vírivý bazén, jaskynné kúpele s vodopádom, jaskynný vírivý bazén, masáž pod vodou, 11 detských kĺzačiek s piatimi bazénmi ......

Najnovšie maďarské liečebné kúpele

Tento pompézny hornatý kraj Boh stvoril zaiste v dobrej nálade. Majitelia tu vybudovali rímske kúpele, ktoré pôsobia veľmi útulne.

V demjénskej doline ešte v r. 2006 zriadili tento prameň, na ktorom sa vybudovali kúpele. Kúpele sú v krajine najnovšími, 68 °C termálna voda vyviera z hĺbky 690 metrov.

Ponuka ubytovania  Demjén    Egerszalók

Voda s alkali-hydro-karbonátom

a obsahom síry pomáha k uzdraveniu reumatikov a klientov s problémami pohybového ústrojenstva už skoro 200 rokov. Obnovené, rekonštruované kúpele očakávajú svojich hostí v nádhernom prostredí s liečebnými, osviežujúcimi a prírodnými procedúrami.

Hárkány sa nachádza v okrese Baranya, v južnej časti krajiny, pri rieke Dráva.

 

Najkrajšie časti balatonskej oblasti vytvorili vulkanické sily

Najkrajšie časti balatonskej oblasti vytvorili vulkanické sily, ktorých vplyv je v zmiernenej podobe cítiť aj po 2,5 miliónoch rokov po vyhasnutí vulkánov. V okolí jazera vyvierajú desiatky prameňov s obsahom síry a kysličníka uhličitého, ktoré pre ich liečivé účinky ľudia vyhľadávali po stáročia. Najznámejší z nich je prameň pri úpätí pohoria Keszthely, ktorý dodáva sírnatú, jemne rádioaktívnu vodu aj do jazera Hévíz.

Ponuka ubytovania www.balaton.sk