Nielen dnešný cestovatelia myslia na to

 Nielen dnešný cestovatelia myslia na to, aby navštívili obec Tokaj, ktorý bol aj menodarcom vinárskej oblasti, veď už v 18. storočí sem chodilo veľa návštevníkov, ktorí boli zvedaví na to ako sa pripravuje toto svetoznáme víno.

Ponuka ubytovania

Tradícia pestovania vinohradov sa odhaduje na dobu kelto

Tradícia pestovania vinohradov sa odhaduje na dobu keltov a  prvé dôkazy sú od doby rimanov. Po tatarskom vpáde maďari hlavne v okolí hradov (v tejto oblasti v Siklós-i a v Szarsomlyó) sa zaoberali pestovaním vinohradov.

Vinohradnícka oblasť sa nachádza na juhu Maďarska , od Mecsek-u na juhovýchod pri hraniciach na južnej a východnej strane vrchu Villány.

Šperkovnica - takto spomínajú návštevníci na mesto Eger

 Nie je náhodou, že patrí medzi najnavštevovanejšie mestá Maďarska. Pre tých, ktorí ešte nepoznajú toto historické mesto severného regiónu povieme, že počas uplynulých storočí bol miestom mnohých dôležitých dianí, a predsa pre každého Maďara je symbolom hrdinského obstoja, vytrvalosti a lásky k vlasti, ktoré preukázal István Dobó, kapitán hradu a egerskí obrancovia hradu v roku 1552 počas boja proti Turkom.

Ponuka ubytovania

Mesto Badacsony je známe jednak vďaka svojím vynikajúcim vínam

Mesto Badacsony je známe jednak vďaka svojím vynikajúcim vínam, prístavu ako aj plažiam okolo Balaton-u.
Menodarcom najstaršej a najznámejšej oblasti Maďarska je vrch Badacsony a patria sem vinohrady z miest: Ábrahámhegy, Badacsonytomaj, Badacsonytördemic, Balatonrendes, Balatonszepezd, Gyulakeszi, Hegymagas, Káptalantóti, Kisapáti, Kővágóörs, Nemesgulács, Raposka, Révfülöp, Salföld, Szigliget, Tapolca

Ponuka ubytovania

Kultúrne programy a podujatia

Návštevníkom jazera Tisza sa naskytnú možnosti zúčastniť sa rôznych kultúrnych programov.

V turistickej sezóne 2009 si návštevníci môžu vybrať z nasledovných podujatí: