Eger-Tokaj Wine Region

Ipolytarnóc Prírodná rezervácia pravekých pozostatkov

Táto svetoznáma prírodná rezervácia

chráni územie pravekých pamiatok - pochované poklady následkom vulkanických katastrof. A kde to všetko je? Od Budapešti len 150 km, na severovýchod neďaleko slovensko-maďarských hraníc. 

Čo tu nájdete ? Hlavná tepna morského pobrežia poprášená žraločími zubami, subtropický les s obrovskými skamenenými stromami, odtlačky exotických rastlín, odtlačky nôh pravekých živočíchov, pozostalosti vo vyvrelinách vulkanickej tufy. Toto všetko môžeme spoznať na pôvodnom mieste v originálnych pozíciách prehliadkou geologických náučných chodníkov. Doteraz sme mohli odkryť len malú časť, veľká časť minulosti je ešte pod našimi nohami neodkrytá.
Objavme spolu poklady tohto územia ! Prehľadávajme ďalej ! 

Ubytovanie v regione

DOBÓ ISTVÁN múzeum na hrade

Hrad v Egri

je dnes chránená umelecká pamiatka, v ktorom je teraz Múzeum Dobó Istvána. Na výstave, ktorá je stála, predstavuje históriu hradu, podzemné chodby a formy stredovekých trestov aj s prostriedkami na ne určenými. V lapidáriu je možné si obzrieť zrúcaniny katedrál, ako aj mramorový pomník Dobó Istvána - hradného kapitána  z obdobia r. 1552. 

Ponuka ubytovania

Demjén Thermálne kúpalisko

Najnovšie maďarské liečebné kúpele

Tento pompézny hornatý kraj Boh stvoril zaiste v dobrej nálade. Majitelia tu vybudovali rímske kúpele, ktoré pôsobia veľmi útulne.

V demjénskej doline ešte v r. 2006 zriadili tento prameň, na ktorom sa vybudovali kúpele. Kúpele sú v krajine najnovšími, 68 °C termálna voda vyviera z hĺbky 690 metrov.

Ponuka ubytovania  Demjén    Egerszalók

Miskolctapolca jaskynné kúpele

V centre regiónu

severovýchodného Maďarska, v rekreačnej oblasti mesta Miskolc sa nachádzajú jaskynné kúpele. Miskolc-Tapolca je obklopená 1150 hektárovým dubovým, brezovým a borovým lesom.
Kúpele sú známe svojimi terapeutickými účinkami už od 16. storočia.

 

Ponuka ubytovania

Vinohradnícka oblasť Eger

Šperkovnica - takto spomínajú návštevníci na mesto Eger

 Nie je náhodou, že patrí medzi najnavštevovanejšie mestá Maďarska. Pre tých, ktorí ešte nepoznajú toto historické mesto severného regiónu povieme, že počas uplynulých storočí bol miestom mnohých dôležitých dianí, a predsa pre každého Maďara je symbolom hrdinského obstoja, vytrvalosti a lásky k vlasti, ktoré preukázal István Dobó, kapitán hradu a egerskí obrancovia hradu v roku 1552 počas boja proti Turkom.

Ponuka ubytovania

Vinohradnícka oblasť Tokaj-Hegyalja

Nielen dnešný cestovatelia myslia na to

 Nielen dnešný cestovatelia myslia na to, aby navštívili obec Tokaj, ktorý bol aj menodarcom vinárskej oblasti, veď už v 18. storočí sem chodilo veľa návštevníkov, ktorí boli zvedaví na to ako sa pripravuje toto svetoznáme víno.

Ponuka ubytovania

Egerszalók - Liečivé kúpele a wellness

Salt Hill Thermal Spa ****

 

Jedinečný termálny prameň v Egerszalóku, ktorý je treťou najnavštevovanejšou turistickou destináciou v krajine, sa nachádza 6 km od Egeru a 120 km od Budapešti. Z vidieckych liečebných miest Egerszalók leží najbližšie k hlavnému mestu, kúpele sú ľahko dostupné od Egeru aj od Budapešti. Tí, ktorí prichádzajú z hlavného mesta autom po diaľnici M3 sa dostanú do Egerszalóku za 1,5 hodiny.

Ponuka ubytovania