Balaton

Balaton Maďarské more

77 kilometrov dlhé "Maďarské more”

 77 kilometrov dlhé "Maďarské more”  je najväčšie sladkovodné jazero v strednej Európe. 
Jeho rozloha zaberá 596 km2 a dl’žka brehov 197 km. Napriek stále rastúcemu turistickému ruchu je voda jazera mimoriadne čistá.
Svedčí o tom nielen množstvo rýb, ale i pravidelná kontrola kvality vody, ktorú monitoruje aj jeden z najväčších automotoklubov - nemecký ADAC. Teplota vody sa pohybuje v lete medzi 20 až 26°C, ráno a večer prekračuje teplotu vzduchu.
Oblasť Balatonu sa vyznačuje príjemným, slnečným, teplým podnebím od polovice mája do polovice októbra.
Viac ako 70 dní v roku teplota vystúpi nad 25°C.

 Ponuka ubytovania

Balaton Sound Festival 2016

Balaton Sound Festival 6-10.7.2016 - Zamardi

V roku 2016 sa opäť usporiada Balaton Sound Festival Zamardi, jeden z najpopulárnejších festivalov Maďarska s najstaršou tradíciou. Hudobný program ponúka popri predstaviteľoch domácej hudobnej scény aj vystúpenia medzinárodných hviezd.

13. Medzinárodný festival Harley-Davidson 2011 Alsóörs www.balaton.sk

6-10.6.2012 Alsóörs

Mezinárodný festival Harley-Davidson je najväčším a najpopulárnejším festivalom v Strednej a Východnej Európe. V roku 2010 sa zúčastnilo našich programov viac než 5000 motorkárov a 30 000 hostí. Akcia naplánovaná pôvodne na trojdňovú sa kvôli veľkému záujmu a požiadavkám rozšírila na sedemdňovú.

 

Balaton lodný cestovný poriadok 2010 - Plavba loďou - Kompa

Náš lodný park

Náš lodný park disponuje plavidlami s kapacitou od 40 až po viac sto osôb.
Organizujeme podujatia a rôzne akcie s ponúkanými službami:

  • príprava studených a teplých jedál, šalátov a zákuskov
  • široký výber alkoholických a nealkoholických nápojov
  • hudobné a tanečné vystúpenia

Zabezpečíme aj ubytovanie na základe rezervácie v našom Hoteli Móló v Siófoku.

Na lodiach možnosť organizovania firemných akcií, výstav a rôznych podujatí.

Jazero Velencei

Perla Stredného Zadunajska

Perla Stredného Zadunajska sa nachádza na pol ceste medzi Balatonom a Budapešťou. Nie náhodou sa nazýva jazerom slnka: počet slnečných hodín je veľmi vysoký – 2050 ročne – a teplota vody v lete dosiahne až 26 C. Na južnej strane očakávajú tých, ktorí sa radi kúpu, športujú a oddychujú.

 

Pre nich sú vybudované pláže, možnosť požičania člnov a potrieb na vodné športy, obnovené liečebné kúpele v Agárd.

 

  

Zamárdi

Zamárdi je veľmi žiadúce letné rekreačné stredisko

Zamárdi je veľmi žiadúce letné rekreačné stredisko a to vďaka Balatonu, ktorý lemuje po celej dĺžke viac kilometrov udržiavaná voľná pláž. Všetkých návštevníkov víta rôznymi ubytovacími, stravovacími službami ako aj programami pre voľný čas ako je plachtenie, rybárstvo, poľovníctvo, turistika, bicyklovanie a rôzne festivaly.    

 Ponuka ubytovania

Siófok Sóstó

S dĺžkou pláží priblížne 15 km

S dĺžkou pláží priblížne 15 km je centrom južného Balatonu a je najobľúbenejším a najnavštevovanejším rekreačným strediskom. Obľubujú ho hlavne rodiny s deťmi a mladí, ktorým vyhovuje čulý turistický ruch a široké možnosti zábavy vo dne i v noci. V prístave Siófok zastavujú všetky balatonské lodné linky, pravidelne premávajúce po jazere. Odtiaľto môžu turisti podnikať výlety na vyhliadkovej lodi. V lete usporadúvajú v Siofóku operetné predstavenia, koncerty populárnej hudby a výstavy diel uznávaných domácich i zahraničných umelcov.

Ponuka ubytovania

Zalakaros termálne kúpalisko

Srdečne Vás vítame v Zalakaroši

Srdečne Vás vítame v Zalakaroši v tejto viac ako 750 rokov starej obci.

 

 Termálne kúpalisko vybudované v prekrásnom prostredí parku, svojimi bazénmi s liečivou vodou - od sedacieho až po bazén s vlnobitím - zabezpečuje oddych, rekreáciu, regeneráciu a nespútanú vodnú zábavu pre všetkých členov rodiny. Príďte, vyliečte sa a oddychujte v Zalakaroši!

Ponuka ubytovania

Hévíz termálne kúpalisko

Najkrajšie časti balatonskej oblasti

vytvorili vulkanické sily, ktorých vplyv je v zmiernenej podobe cítiť aj po 2,5 miliónoch rokov po vyhasnutí vulkánov. V okolí jazera vyvierajú desiatky prameňov s obsahom síry a kysličníka uhličitého, ktoré pre ich liečivé účinky ľudia vyhľadávali po stáročia. Najznámejší z nich je prameň pri úpätí pohoria Keszthely, ktorý dodáva sírnatú, jemne rádioaktívnu vodu aj do jazera Hévíz.

 Ponuka ubytovania

 

 

Balaton V8 – IV. medzinárodný rodinný víkend amerických áut

Veľké autá, veľká párty

 V prachu usadený hot rod, lowrider s lastovičím chvostom a policajné auto typu T.J.Hooker.... Americký sen sa na jeden víkend premiestni na breh Balatonu. Trojdňová zábava, na ktorej sa dobre cítia nielen muži, ale aj ženy a deti  všetkých vekových kategórií.

 

Vinohradnícka oblasť Badacsony

Mesto Badacsony je známe jednak vďaka svojím vynikajúcim vínam

Mesto Badacsony je známe jednak vďaka svojím vynikajúcim vínam, prístavu ako aj plažiam okolo Balaton-u.
Menodarcom najstaršej a najznámejšej oblasti Maďarska je vrch Badacsony a patria sem vinohrady z miest: Ábrahámhegy, Badacsonytomaj, Badacsonytördemic, Balatonrendes, Balatonszepezd, Gyulakeszi, Hegymagas, Káptalantóti, Kisapáti, Kővágóörs, Nemesgulács, Raposka, Révfülöp, Salföld, Szigliget, Tapolca

Ponuka ubytovania