Budapest

Budapest Vidámpark

Pri kúpeloch Széchenyi sa nachádza Zábavný park, ktorého história sa datuje v r. 1800, kedy tu bol Jarmok a od r.1900 tu bol Anglický Park. Spojením oboch vznikol dnešný Zábavný park - "Vidámpark".

Niektoré kolotoče spred storočia stále fungujú, ako napríklad retiazkový kolotoč postavený v r. 1906 alebo horská dráha z r.1922. Detská časť parku poskytuje pre deti do 10 rokov nezabudnuteľný zážitok.

 

 

Vstupné : nad 140 cm: 4 700 Ft

od 3 rokov a do 140 cm: 3 300 Ft

Otváracie hodiny:

Budapeštianska zoologická a botanická záhrada

Budapeštianska Zoo patrí aj so svojimi stáročnými historickými budovami medzi tie moderné zoologické záhrady.

Medzi rokmi 1907-1912 bola rekonštruovaná, a len nedávno obnovili jej pôvodnú krásu a svojou výnimočnosťou vyvoláva jedinečný dojem prechádzky záhradou.  Nakoľko je táto Zoo zároveň aj botanická záhrada, značný dôraz sa kladie aj na prezentáciu botanickej časti.
Ponuka ubytovania

Aquaworld Budapešť

Vodný svet

Aquaworld sa nachádza v severnej časti Budapešti, priamo pri dialnici M0 a moste Megyeri-híd. Je to najväčší krytý vodný komplex v Strednej Európe, ktorý má kapacitu 1800 návštevníkov. Počas celého roka poskytuje neopakovateľný zážitok všetkým vekovým kategóriám.

 

Ponuka ubytovania

Aquaréna Mogyoród

Aquarena je jedným z najatraktívnejších aquaparkov Maďarska. Všetkým vekovým kategóriám umožňuje aktívny odpočinok. Rozloha parku je 11,5 ha a nachádza sa v krásnom prostredí 18 km vzdialenom od centra Budapešti. Okrem 26 kĺzačiek je jednou z hlavných atrakcií parku 300 m dlhá rieka, Lassú Folyó, tečúca okolo ostrova. Tajomnými svetlami Modrej Jaskyne (Kék Barlang) pripomína prírodný útvar Ostrova Capri.

Budapešť hlavné mesto Maďarska

Pre mnohých návštevníkov je to láska na prvý pohľad

Pre mnohých návštevníkov je to láska na prvý pohľad, iní ju začnú obdivovať až po určitej dobe, ale v jednej veci sa všetci zhodnú: Budapešť je jedno z najkrajšie položených miest na svete. Široký prúd rieky delí dvojmiliónovú metropolu na horantú časť Buda a rovinatú Pest.

 

Ponuka ubytovania