Pannonia

11. Medzinárodný festival amerických áut, Komárom

9-12.august 2011 - Komárom

Americké autá z 30. rokov až po dnešné

1300 áut z Maďarska, Slovenska, Čiech, Rakúska, Nemecka, Belgicka, Poľska, Holandska, bohatý program a viac než 20.000 návštevníkov podujatia.

Zalakaros termálne kúpalisko

Najkrajšie časti balatonskej oblasti vytvorili vulkanické sily

Najkrajšie časti balatonskej oblasti vytvorili vulkanické sily, ktorých vplyv je v zmiernenej podobe cítiť aj po 2,5 miliónoch rokov po vyhasnutí vulkánov. V okolí jazera vyvierajú desiatky prameňov s obsahom síry a kysličníka uhličitého, ktoré pre ich liečivé účinky ľudia vyhľadávali po stáročia. Najznámejší z nich je prameň pri úpätí pohoria Keszthely, ktorý dodáva sírnatú, jemne rádioaktívnu vodu aj do jazera Hévíz.

Ponuka ubytovania www.balaton.sk

Harkány Liečebne kúpele

Voda s alkali-hydro-karbonátom

a obsahom síry pomáha k uzdraveniu reumatikov a klientov s problémami pohybového ústrojenstva už skoro 200 rokov. Obnovené, rekonštruované kúpele očakávajú svojich hostí v nádhernom prostredí s liečebnými, osviežujúcimi a prírodnými procedúrami.

Hárkány sa nachádza v okrese Baranya, v južnej časti krajiny, pri rieke Dráva.

 

MEDZINÁRODNÉ VISEGRÁDSKE PALÁCOVÉ HRY

7-10.07.2011

 Rytierske zápasy a kráľovský pochod po uliciach nám pripomínajú najúspešnejšiu dobu Visegrádu. Na turnaji sa okrem členov hostiteľského Rytierskeho radu svätého Juraja účastnia aj reprezentanti z cudziny.

K zábave obecenstva ďalej slúži trh ľudových remeselných výrobkov a ukážky remeselných prác, koncerty a veselé kúsky komediantov a klaunov.

 

Jazero Fertő

Cyklistické túry v okolí jazera Fertő

Jazero tvorí spoločnú hranicu medzi Rakúskom a Maďarskom, je súčasťou Národného parku Fertő-Hanság a bolo vyhlásené za biosférickú rezerváciu medzinárodného významu. Má dĺžku 36 km, šírku medzi 6,5 a 12 km, jeho štvrtina patrí k Maďarsku. Jazero je na východe a juhovýchode obklopené močariskom a vlhkými lúkami. Slaniská sú veľmi výhodné miesta tak pre trvalo hniezdiace, ale aj sťahovavé vtáctvo. Bolo tu zaznamenaných 210 druhov operencov.

Termálne kúpalisko Bükfürdő

Liečivé kúpele

- obdobne ako iné kúpele západného Maďarska - datujú svoj vznik začiatkom 1920 roku, keď začínali výskumné vrty na ropu a v 50.-ich rokoch vytriskol zo hĺbky zeme prúd vysokotlakovej vody a tak vznikli kúpele. V roku 1962 otvorili prvý bazén - kúpalisko, ktorý dodnes funguje. Termálna voda Bük je od roku 1965 kvalifikovaná ako liečivá.

 

Vinohradnícka oblasť Villány

Tradícia pestovania vinohradov sa odhaduje na dobu kelto

Tradícia pestovania vinohradov sa odhaduje na dobu keltov a  prvé dôkazy sú od doby rimanov. Po tatarskom vpáde maďari hlavne v okolí hradov (v tejto oblasti v Siklós-i a v Szarsomlyó) sa zaoberali pestovaním vinohradov.

Vinohradnícka oblasť sa nachádza na juhu Maďarska , od Mecsek-u na juhovýchod pri hraniciach na južnej a východnej strane vrchu Villány.