Zamárdi

Zamárdi je veľmi žiadúce letné rekreačné stredisko

Zamárdi je veľmi žiadúce letné rekreačné stredisko a to vďaka Balatonu, ktorý lemuje po celej dĺžke viac kilometrov udržiavaná voľná pláž. Všetkých návštevníkov víta rôznymi ubytovacími, stravovacími službami ako aj programami pre voľný čas ako je plachtenie, rybárstvo, poľovníctvo, turistika, bicyklovanie a rôzne festivaly.    

 Ponuka ubytovania

Zamárdi sa nachádza na južnom brehu Balatonu na prístupnom mieste, s 10 kilometrovým pobrežným úsekom s viacerými menšími aj väčšími zdarma prístupnými plážami, ktoré sú všetky vybavené prezliekacími kabínkami,  reštauračnými a ubytovacími možnosťami, požičovňami a športovými ihriskami. Treba vyzdvihnúť z nich hlavne najväčšiu pláž dlhú 3 km, ktorá je voľne prístupná a tienistá,  s prekrásnym výhľadom na Tihanyský polostrov. V sezóne od konca júna do konca augusta sa poskytuje na Bácskai ulici pre rekreantov bezplatná lekárska a záchranárska starostlivosť. Pláž si v uplynulých rokoch vždy vyslúžila vynikajúcu kvalitu vody modrou zástavkou.

 

Pláže v Zamárdi

Nagystrand - voľne prístupná

V meste je na desať kilometrovom úseku pobrežia dlhá pláž, ktorá je voľne prístupná. Pláž nazývaná často ako „Nagystrand“ je dlhá 3 kilometre.  Pobrežie jazera je aj mimo tejto pláže udržiavané, trávnaté s množstvom tieň vrhajúcich stromov.  Popri  plážach sa tiahnu štrkové promenády , kde hostia nájdu množstvo prezliekacích kabín a každých 500 metrov sú vstupné móla do jazera. Na tých si prídu na svoje aj rybári.  Na vyhradených miestach je možnosť zakotviť s malou loďkou alebo člnom. Nuž a nezabudnuteľný je jednoznačne výhľad na protiľahlý Tihany. Na promenádu je samozrejme vstup pre psy a  vjazd pre autá zakázaný.

Na mnohých miestach si bez problémov požičiate vodné bicykle.  Na konci jednej ulice tiahnucej z mesta k jazeru sa určite naučí každý surfovať a to v „škole surfovania“. Aknáhle ste už zdatný, surf si jednoducho požičiate a hor sa do vĺn jazera. Zašportujete si aj napríklad na tenisových kurtoch hneď pri pláži. Nechýba tu ani tobogan nielen pre tých najmenších. Detské ihriská sú v blízkosti hygienických zariadení. Ponuka slnečných lehátok je automatická a rôzne mini dopravné prostriedky na presúvanie sa po pláži si tiež za rozumnú cenu zapožičiate. Samozrejmosťou je, že si pochutnáte na zmrzline, varenej kukurici alebo chladenom melóne. Na skok z pláže je do rôznych reštauračných zariadení, bufetov a stánkov s rýchlym občerstvením.
      

 
View www.balaton.sk in a larger map

T Beach szabad strand - voľne prístupná pláž

 

Táto pláž začína niekde na úrovni centra mesta a tiahne sa smerom k Siófoku. Je to úzka trávnatá časť ležiaca pri ceste v juhozápadnej časti, bezprostredne pri vode.  Vstup do jazera je piesčitý, s miernym sklonom.  Je vhodná aj pre tie najmenšie deti, môžu sa tu bezpečne hrať.  Na tejto pláži si tiež prenajmete  rôzne športové náradia. V jednej z väčších budov pri ceste je bufet a ďalší je  uprostred
priestranstva na slnenie.
Ponuka ubytovania 
View www.balaton.sk in a larger map