Siófok Sóstó

S dĺžkou pláží priblížne 15 km

S dĺžkou pláží priblížne 15 km je centrom južného Balatonu a je najobľúbenejším a najnavštevovanejším rekreačným strediskom. Obľubujú ho hlavne rodiny s deťmi a mladí, ktorým vyhovuje čulý turistický ruch a široké možnosti zábavy vo dne i v noci. V prístave Siófok zastavujú všetky balatonské lodné linky, pravidelne premávajúce po jazere. Odtiaľto môžu turisti podnikať výlety na vyhliadkovej lodi. V lete usporadúvajú v Siofóku operetné predstavenia, koncerty populárnej hudby a výstavy diel uznávaných domácich i zahraničných umelcov.

Ponuka ubytovania

 

Mesto datuje rozmach turistického ruchu od 19. storočia. Vtedy sa začali stavat’ obidve časti mesta — „vilová” a „rekreačná” štvrť.

Voľne prístupné pláže

Aranyparti - voľná pláž

 

Keď sa vyberiete popri brehu jazera,  na úrovni centra mesta iste natrafíte na pláž „Aranypart“.  Je dlhá 3,5 km, široká tak 20-30 m  a tiahne sa medzi jazerom a ulicou s vilami a množstvom reštaurácií. Ku komfortnosti pláže prispieva množstvo  bufetov a rôznych požičovní, ale aj kvalitné hygienické zariadenia.  Vodné lyžovanie sem priláka množstvo športu chtivých. Dostupné sú v blízkosti parkovacie miesta v najbližších uličkách.

 

 

 

 


View Balaton beach in a larger map

Siófok-Balatonszabadi - voľná pláž

Od  pláže „Sóstói“ smerom k Siófoku niečo cez kilometer sa nachádza obľúbená bezplatná pláž „Siófok-Balatonszabadi“, a to v blízkosti železničnej stanice. Z udržiavanej trávnatej plochy asi 200 m dlhej a 15-30 m širokej – čo tvorí pláž, vedie zopár vstupov do vody. Pláž sa odporúča len takým, ktorí sú ochotní akceptovať menší hluk z blízkej cestnej komunikácie.

Siófok - Újhelyi - voľná pláž

Za mostom Sió-csatorna, na konci Betlen G. ulice natrafíte na pláž „Újhelyi strand“, ktorá bola pôvodne spoplatnená. Na pláži sú kabíny na prezlečenie, bezplatné sprchy a toalety, bufey a rôzne požičovne. Nechýba ani tobogan. Bezplatné parkovanie je bezproblémové po oboch stranách cesty.    

 

Siófok - Ezüstpart - voľná pláž

Pláž sa nachádza len 500 m od Deák Ferenc promenády smerom na Zamárdi. Je dlhá zhruba 2,5 kilometra, v jedinej jednej časti ju predeľuje uzavretá plocha.  Na viacerých miestach sú „občerstvovacie ostrovčeky“, toalety sú tiež v adekvátnom množstve ku kapacite pláže. Pre deti sú tu vybudované detské ihriská, športoviská, dokonca aj bazén.  Trávnatá plocha je dobre udržiavaná. 


View Balaton beach in a larger map  Ponuka ubytovania