Cyklistické túry v okolí jazera Fertő

Jazero tvorí spoločnú hranicu medzi Rakúskom a Maďarskom, je súčasťou Národného parku Fertő-Hanság a bolo vyhlásené za biosférickú rezerváciu medzinárodného významu. Má dĺžku 36 km, šírku medzi 6,5 a 12 km, jeho štvrtina patrí k Maďarsku. Jazero je na východe a juhovýchode obklopené močariskom a vlhkými lúkami. Slaniská sú veľmi výhodné miesta tak pre trvalo hniezdiace, ale aj sťahovavé vtáctvo. Bolo tu zaznamenaných 210 druhov operencov.

V mieste

prieniku rieky Tiszy do Veľkej maďarskej nížiny vás v čarovnom prostredí očakáva druhé najväčšie jazero Maďarska: jazero Tisza (127km2). Šťastnou charakteristikou jazera je, že sa na južnej strane navzájom nerušene pohybujú milovníci rušných športov, na severnej strane jazera rybári či ekoturisti, skúmajúci faunu a flóru.

Ponuka ubytovania  Tiszafüred  Abádszalók  Berekfürdő Karcag

Veľké autá, veľká párty

 V prachu usadený hot rod, lowrider s lastovičím chvostom a policajné auto typu T.J.Hooker.... Americký sen sa na jeden víkend premiestni na breh Balatonu. Trojdňová zábava, na ktorej sa dobre cítia nielen muži, ale aj ženy a deti  všetkých vekových kategórií.

 

Táto svetoznáma prírodná rezervácia

chráni územie pravekých pamiatok - pochované poklady následkom vulkanických katastrof. A kde to všetko je? Od Budapešti len 150 km, na severovýchod neďaleko slovensko-maďarských hraníc. 

Čo tu nájdete ? Hlavná tepna morského pobrežia poprášená žraločími zubami, subtropický les s obrovskými skamenenými stromami, odtlačky exotických rastlín, odtlačky nôh pravekých živočíchov, pozostalosti vo vyvrelinách vulkanickej tufy. Toto všetko môžeme spoznať na pôvodnom mieste v originálnych pozíciách prehliadkou geologických náučných chodníkov. Doteraz sme mohli odkryť len malú časť, veľká časť minulosti je ešte pod našimi nohami neodkrytá.
Objavme spolu poklady tohto územia ! Prehľadávajme ďalej ! 

Ubytovanie v regione

Pri kúpeloch Széchenyi sa nachádza Zábavný park, ktorého história sa datuje v r. 1800, kedy tu bol Jarmok a od r.1900 tu bol Anglický Park. Spojením oboch vznikol dnešný Zábavný park - "Vidámpark".

Niektoré kolotoče spred storočia stále fungujú, ako napríklad retiazkový kolotoč postavený v r. 1906 alebo horská dráha z r.1922. Detská časť parku poskytuje pre deti do 10 rokov nezabudnuteľný zážitok.

 

 

Vstupné : nad 140 cm: 4 700 Ft

od 3 rokov a do 140 cm: 3 300 Ft

Otváracie hodiny:

Balaton Sound Festival 6-10.7.2016 - Zamardi

V roku 2016 sa opäť usporiada Balaton Sound Festival Zamardi, jeden z najpopulárnejších festivalov Maďarska s najstaršou tradíciou. Hudobný program ponúka popri predstaviteľoch domácej hudobnej scény aj vystúpenia medzinárodných hviezd.

6-10.6.2012 Alsóörs

Mezinárodný festival Harley-Davidson je najväčším a najpopulárnejším festivalom v Strednej a Východnej Európe. V roku 2010 sa zúčastnilo našich programov viac než 5000 motorkárov a 30 000 hostí. Akcia naplánovaná pôvodne na trojdňovú sa kvôli veľkému záujmu a požiadavkám rozšírila na sedemdňovú.

 

9-12.august 2011 - Komárom

Americké autá z 30. rokov až po dnešné

1300 áut z Maďarska, Slovenska, Čiech, Rakúska, Nemecka, Belgicka, Poľska, Holandska, bohatý program a viac než 20.000 návštevníkov podujatia.